Повернення австрійського українця: у Києві відкриють пам’ятник Габсбурга-Вишиваного

Повернення австрійського українця: у Києві відкриють пам’ятник Габсбурга-Вишиваного

Його справжнє ім’я — Вільгельм фон Габсбург, він із давньої династії Габсбургів, великий друг України. Погруддя Габсбурга-Вишиваного у бронзі з’явиться у Києві у травні неподалік Лук’янівського СІЗО, де він загинув у 1948 році.

Найкоротша стрижка в моєму житті

Найкоротша стрижка в моєму житті

Постригтися вирішила в лютому. Можете вважати, що кличу весну. Обрізала 40 сантиметрів волосся і відправила до Львова, в організацію Hair for Share. Воно вже доїхало і чекає у відділенні нової пошти, поки його заберуть.

Оксана Забужко: Україні потрібні психіатри

Оксана Забужко: Україні потрібні психіатри

Давайте спробуємо добре жити прямо зараз. Осмислено, з сенсом, із почуттям, що ти потрібен, ти живеш на землі недарма, що ти щось робиш, що єднає тебе з людьми, і ти щось будуєш у цьому світі, що робить його кращим, як на мене, оце і є жити добре.

Софра з чебуреками

Софра з чебуреками

Майже два місяці у столиці працює чебуречна «Софра». Заклад, назва якого українською звучить «обідній стіл», ніколи не стоїть порожнім. Традиційні кримськотатарські чебуреки та янтики користуються великим попитом серед відвідувачів, більшість з яких уже стала постійними.

Книги з Майдану

Книги з Майдану

Несподіваним чином вирішили вшанувати активісти і волонтери Майдану пам’ять Небесної сотні. У кожен населений пункт, звідки родом герої, була відправлена посилка із книгами, на кожній з яких стоїть штамп «Бібліотека Майдану».

Бібліотека під чесне слово

Бібліотека під чесне слово

За тиждень відтоді, як в Українському домі було облаштовано «Бібліотеку Майдану», її просто засипали книжками. Почалося все з кількох видань, які принесли кияни, щоб у момент відпочинку мітингувальникам було що почитати. Нині фонд бібліотеки — близько 5 тисяч примірників.

«Прийму мандрівника. Зеленого»

«Прийму мандрівника. Зеленого»

У селі Плескачівка на Черкащині нині лише 300 мешканців. Населений пункт, що раніше славився чудовим глиняним посудом, тепер багатий на покинуті хати. Як і в більшості українських сіл, із промисловості — тільки аграрна. Проте близько п’яти років тому селяни вирішили розвивати зелений туризм. Відвідувачів приваблюють можливістю відпочити від міста й Холодним Яром, до якого від Плескачівки кілька кілометрів.

Субсидію «не положено»!

Субсидію «не положено»!

Киянці Маргариті Драгоман 50 років. Народившись із гідроцефалією лівого боку, жінка отримала інвалідність другої групи тільки в 40, завдяки активності свого чоловіка. Нині пані Маргарита готується до суду: служба захисту прав інвалідів і пенсіонерів Дніпровського району столиці вимагає відшкодувати субсидії, які жінка отримувала раніше. Для інваліда, що живе на мінімальну пенсію, то величезна сума. Тому подружжя звернулося зі своєю бідою в редакцію «УМ»...

«У нас є навіть своє віскі й устриці»

«У нас є навіть своє віскі й устриці»

Вона знає, як смакує українське віскі та де в нашій країні вирощують устриць; італійські сукні та чобітки розпродує, натомість поповнює гардероб одягом і взуттям вітчизняних марок. Знайомтесь: Юлія Савостіна. В середині лютого вона розпочала експеримент «У пошуках зробленого в Україні», що триватиме рік. Тобто впродовж року вона їстиме лише вітчизняні харчі, носитиме тільки наш одяг, купуватиме суто українську техніку і косметику. Про перші підсумки експерименту Юлія розповіла «УМ».