Коса перекрила шлях ЄЕПу

Коса перекрила шлях ЄЕПу

Після завершення чергового раунду українсько-російських переговорів навколо Тузли, які проходили минулого тижня під орудою заступників міністрів закордонних справ України — Олександра Моцика та Росії — Віктора Калюжного, керівник зовнішньополітичного відомства нашої держави Костянтин Грищенко заявив, що Київ розглядатиме питання ратифікації угод щодо ЄЕП лише після залагодження проблем у Керченській протоці.

Східна стіна Євросоюзу

Східна стіна Євросоюзу

Поступово західний кордон України стає візовим. Після Словаччини, яка першою наважилася на такий крок, 1 жовтня візовий режим запровадила Польща. З 1 листопада це зробила Угорщина. Останьою безвізовою країною залишається Румунія, але навряд чи це надовго. Що це дасть — змогли на власні очі побачити журналісти з України, Білорусі та Польщі, які протягом тижня вивчали ситуацію на польсько-українському кордоні.

Російський Вавилон

Російський Вавилон

Міністр у справах національної політики Росії Володимир Зорін оголосив перші результати загального перепису населення, який відбувся у жовтні минулого року. В країні мешкають 142,5 млн. осіб — представники 160 народів і народностей, які розмовляють 120 мовами. У Росії мешкають 23 народи чисельністю більше 400 тисяч, з яких сім — чисельністю більше мільйона осіб. Це росіяни — 116 млн., татари — 5,5 млн., українці — 2,9 млн., башкири — 1,7 млн., чуваші — 1,6 млн., чеченці — 1,3 млн. та вірмени — 1,1 млн. Дивує мала кількість громадян Росії, які визнають себе українцями. За різними оцінками фахівців, у Росії мешкають від 6 до 10 млн. етнічних українців. Схоже, що асиміляція відбувається такими швидкими темпами, що до росіян відносять себе не лише українські емігранти другого та третього поколінь, а й представники першого покоління еміграції. Цiкаво, що 1,5 млн. мешканців Росії узагалі не знають своєї національності.

Всі статті рубрики