Вагнерівців мали затримати в Україні: Єрмака звинувачують у зриві спецоперації контррозвідки СБУ

19.08.2020
Вагнерівців мали затримати в Україні: Єрмака звинувачують у зриві спецоперації контррозвідки СБУ

Керівництво держави «злило» унікальну спецоперацію контррозвідки СБУ. (Фото офiсу президента.)

Нові неочікувані нюанси щодо причин перебування у Білорусі бойовиків із групи Вагнера і ролі українських спецслужб у цьому спливли днями в інформаційному просторі.
 
 
Принаймні агент Національного антикорупційного бюро, ветеран АТО Євген Шевченко стверджує, що насправді у даному випадку йдеться про тривалу і ретельно сплановану операцію контррозвідки СБУ, проведення якої зірвав глава офiсу президента Андрій Єрмак.
 
 
Адже затримання групи ПВК Вагнера мало відбутися не в Білорусі, а в Україні, про що військові злочинці та й їхні господарі у Кремлі навіть не здогадувалися! 

«Медичні брати» для бойовиків

Що й казати, через зрив операції Євген Шевченко відкрито звинуватив керманича Банкової Андрія Єрмака у державній зраді. При цьому зробив це публічно, оприлюднивши відповідний пост на власній сторінці у Facebook. 
 
За його словами, він має достовірну інформацію з негласних слідчо-розшукових справ, зокрема записані на відео інтерв’ю з вагнерівцями, які поки що перебувають під грифом «Таємно», але, коли прийде час, будуть опубліковані.
 
Але про все по порядку. 
 
«Залегендований агент нашої спецслужби набирав групу людей із досвідом війни на Донбасі — нібито для роботи у Венесуелі. Кожен із бойовиків пройшов відеоінтерв’ю, в якому детально розповів про свій бойовий досвід, набутий в Україні, — російські виродки, які вбивають людей за гроші, ні про що не підозрювали й хвалилися своїми злочинами під відеофіксацію в межах кримінальної справи, санкцію і процесуальний контроль за якою здійснював заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов», — стверджує ветеран АТО Шевченко.
 
Агент НАБУ підкреслює, що після набору групи вагнерівці купили квитки на рейсовий літак із Мінська.
 
Також на цей рейс було куплено квиток ще одному агенту СБУ, в якого під час перельоту над територією України нібито мав «трапитися епілептичний припадок або щось іще гірше», що вимагало б «негайної посадки літака в Києві для надання екстреної медичної допомоги «хворому».
 
Після цього, згідно зi сценарієм вітчизняної контррозвідки, під виглядом медичних братів у літак мала б зайти група спецназу СБУ «Альфа» і затримати всіх найманців. 

Спецоперацію «злили в унітаз» 

Утім усе пішло не за планом. За день до планованого арешту найманців заступник голови СБУ Баранецький доповів особисто президенту України Володимиру Зеленському про заплановану спецоперацію. Під час доповіді також був присутній глава офiсу президента Андрій Єрмак. 
 
«Після доповіді Єрмак зажадав негайного скасування операції нібито через те, що впродовж чотирьох днів мав відбутися великий обмін полоненими», — розповідає Євген Шевченко.
 
За його даними, скасувати операцію на той момент було неможливо, оскільки вагнерівці вже прямували до столиці Білорусі — Мінська — на автобусі. Але вже незабаром пан Баранецький «був змушений підкоритися президенту, який підтримав позицію Єрмака». 
 
Усі вони, заявляє ветеран АТО, нібито домовилися про те, що відкладуть виліт найманців із Мінська на чотири дні.
 
Далі цікавіше: посилаючись на дані СБУ, агент НАБУ зазначає, що «вже наступного дня російська ФСБ у повному обсязі отримала інформацію про підготовку спецоперації українських контррозвідників».
 
«І щоб усе не здавалось настільки вже очевидним, вони «злили» ці дані в КДБ Білорусі, після чого відбулося затримання і подальше повернення найманців до Росії. А великий обмін, яким Єрмак аргументував президента, так і не відбувся... Унікальна, надзвичайна операція СБУ була злита в унітаз руками глави офiсу президента України, який є агентом російських спецслужб», — констатує пан Шевченко.

А Єрмак слухає і мовчить

Варто зауважити, що окремі користувачі соцмереж ставлять під сумнів достовірність даних Шевченка: у коментарях під його постом багато хто вказує, що версія про «відрядження до Венесуели» цілком відповідає версії Москви про те, що вагнерівці не мали жодних завдань у Білорусі й перебували там транзитом. 
 
Утім, хто знає, можливо, саме наявність у найманців квитків на авіарейси до далеких країн і стала для Кремля тим «гачком», який він використав, щоб витягнути їх iз Мінська і не допустити екстрадиції до України, як на цьому наполягав офіційний Київ? 
 
Дивно, що на доволі серйозні звинувачення у держзраді глава офiсу президента Андрій Єрмак ніяк не відреагував. Міг би хоча б для «галочки» назвати цю інформацію нісенітницею.
 
Власне, як це було на минулому тижні: коли Банкова негайно відреагувала і заперечила інформацію про те, що пан Єрмак нібито тиснув на голову і чотирьох членів ЦВК, вимагаючи від них звільнення «за власним бажанням» через те, що вони нібито є «людьми Андрія Богдана» — його скандального попередника на посаді.
 
І байдуже, що потім голова ЦВК Олег Діденко підтвердив, що тиск напередодні місцевих виборів таки був.
 
Як повідомляла "УМ", журналіст Юрій Бутусов, посилаючись на власні джерела у силових органах, також стверджує, що секретну операцію СБУ і ГУР Міноборони із затримання терористів ПВК "Вагнер" ​​провалили через витік інформації з України.