Троїцька поминальна субота

17:14, 19.06.2021
Троїцька поминальна субота

Згадуючи спочилих, ми замислюємося і про власне життя. (Фото ПЦУ)

Дорогі брати і сестри у Христі! Сьогодні, у Троїцьку поминальну батьківську суботу, відкладіть на деякий час свої щоденні клопоти та помоліться за своїх рідних, близьких і дорогих серцю людей, які вже відійшли з цього земного життя у життя вічне.
 
Це важливо не тільки для них, але й для кожного із нас: богослужбове поминання спочилих є не лише виявом нашої любові до ближніх, але також і нагадуванням нам тих істин, що стосуються життя вічного. 
 
Коли ми молимося за інших, а не лише за себе чи за свої потреби, то зокрема і таким чином виконуємо заповідь Спасителя – полюбити ближнього як самого себе. Підносячи молитви за померлих, ми виявляємо до них свою турботу і любов, ми просимо у Господа прощення їхніх гріхів. Тілесно вони не з нами, але душею вони живі, бо душа – безсмертна. 
 
Згадуючи спочилих, ми замислюємося і про власне життя, про те, яким шляхом прямуємо, чи потрібно нам у чомусь виправитися і як ще потрудитися, аби здобути блаженне вічне життя. Живучи в часі, ми багато що знаємо про нього: знаємо, що він спливає, що його потрібно цінувати, що втраченого часу ніхто не може повернути, що все це тимчасове і колись поступиться місцем вічності. А що нас чекає у вічності?
 
Це залежить лише від нас, від нашого нинішнього життя на землі, від нашого розуміння і бажання, від вибору між добром і злом, який ми робимо щомиті, від тих духовних скарбів, які ми встигнемо назбирати. 
 
А поки маємо час і можливість молитися і за живих, і за померлих, будемо робити це добре діло. За настановою святителя Іоана Золотоустого: «Намагаймося що є сили допомагати спочилим: замість сліз, замість ридань, замість розкішних гробниць – нашими за них молитвами, милостинями та пожертвами, щоб таким чином і їм, і нам отримати обіцяні блага». 
 
Упокой, Господи, душі рабів Твоїх (імена), прости їм усі гріхи їх, вільні і невільні, даруй їм Царство Твоє Небесне і сотвори їм вічну пам’ять. Амінь.
 
 
 • Спроби радянських вождів «випалити» українство як явище

  У Союзі велася цілеспрямована неоголошена війна проти українського народу, який своїм волелюбством та прагненням свободи підривав стовпи більшовицької ідеології і загрожував самому існуванню тоталітарної імперії. >>

 • Борди з Онуфрієм

  На борди витрачено гроші. Скільки - не знаю. Хай би собі - але чому Православна Церква України не вмикає "отвєтку"? >>

 • Сімейне вогнище

  Сімейне вогнище - це те місце людини на землі, де вона почуває себе впевненою і захищеною. >>

 • Історія людей переплетена з історією релігії

  Насправді в дотехнологічну епоху це був неймовірно захоплюючий процес пізнання людством самого себе з допомогою релігійного споглядання, і багато хто здивується, що саме завдяки цим пошукам розпочалося накопичення наукових знань. >>

 • З Божої волі відродився з руїн

  Дорогі брати і сестри у Христі! Вітаю зі святом відновлення унікальної духовної святині, яка дала йому ймення Золотоверхого, – Михайлівського Золотоверхого кафедрального собору, а також вітаю киян із днем нашого давнього, славного міста Києва. >>