З Донеччини до Харкова евакуювали двох поранених жінок-військових

17:24, 27.07.2021
З Донеччини до Харкова евакуювали двох поранених жінок-військових

Обидві поранені родом з Сумщини, служать в одній бригаді за контрактом. (Фото ООС)

Двох поранених під час ворожих обстрілів захисниць України евакуювали з Донеччини до шпиталю в Харкові у вівторок.

 

Одна з жінок перебуває в тяжкому стані.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомив на брифінгу провідний хірург Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Сергій Шипілов.

 

«Сьогодні відбулася аеромедична евакуація двох військовослужбовців-жінок, які отримали вогнепальні осколкові поранення вчора на Донеччині. Кваліфікована допомога була надана на етапі військового мобільного госпіталю. У нас проведено додаткове обстеження. Одна жінка у стабільно важкому стані, вона отримала торако-абдомінальне поранення (яке одночасно вражає грудну клітку та черевну порожнину - ред.) з ушкодженням діафрагми, тонкої, товстої кишки, з наявністю металевого осколка в ділянці хребта», - розповів хірург.

 

Пан Шипілов додав, що торако-абдомінальне поранення має ризики багатьох ускладнень, і наразі дії медиків спрямовані на те, щоб їх уникнути чи мінімізувати.

 

За його словами, у Харкові 51-річній пораненій вже провели одну етапну операцію, усунули залишки внутрішньої кровотечі, також нейрохірурги планують видалення осколка з хребта. Відомо, що військова перебуває на службі вже понад 5 років.

 

«Друга жінка – в стані середньої важкості. Вона отримала непроникаюче вогнепальне поранення живота, а також поранення правої кінцівки. Вона отримує консервативне медикаментозне лікування», - повідомив лікар.

 

За його інформацією, жінці 47 років, у лавах ЗСУ вона півтора року. Обидві поранені родом з Сумщини, служать в одній бригаді за контрактом.

 

Як уточнив Шипілов, від початку липня до харківського шпиталю доправили з передової 10 поранених і 8 травмованих військовослужбовців, наразі на лікуванні перебувають 9 поранених, 3 травмованих і більше 20-ти хворих із зони ООС.

 

Як повідомляла «УМ», напередодні, 26 липня, внаслідок ворожих обстрілів чотири військовослужбовці отримали осколкові поранення, ще троє – бойові травмування.