Учені з’ясували, як дмуть вітри на Венері

14:51, 22.07.2021
Учені з’ясували, як дмуть вітри на Венері

Погода на Венері. Три основні моделі погоди на Венері. Дослідники вважають, що денна циркуляція навколо полюса та нещодавно відкрита нічна екваторіальна циркуляція можуть підживити загальнопланетну суперобертання, яка домінує над поверхнею Венери.

Японські вчені з Токійського університетурозповіли, що напрямок вітру на Венері відрізняється вночі від денних вітрів.

 

Як інформує УМ, про це 22 липня йдеться у пресрелізі вишу.

 

За словами професора Такеші Імамура, вченим вдалося спостерігати за тим, як дмуть з півночі на південь нічні вітри на Венері.

 

Він додав, що вітри на планеті, другої за відстанню від Сонця у нашій зоряній системі, вночі дмуть у протилежному напрямку на відміну від денних вітрів.

 

«Така різка зміна не може відбуватися без значних наслідків. Ці спостереження можуть допомогти нам побудувати більш точні моделі венеріанської погодної системи, які, ми сподіваємося, розв'яжуть деякі давні питання, що залишилися без відповіді, про погоду Венери і, можливо, про погоду на Землі теж», - наголосив Імамура.

 

Зазначається, що нещодавно NASA оголосило про дві нові місії з вивчення Венери DaVinci + та Veritas, а Європейське космічне агентство заявило про нову місію з дослідження Венери під назвою EnVision.

 

Нагадаємо, що нещодавно астроном-любитель із США Кай Лі заявляє, що виявив раніше невідомий супутник Юпітера в результаті ретельного вивчення старих зображень, які були раніше зроблені наземними телескопами.