У Китаї створили холодильник з найнижчою температурою у світі

16:58, 15.07.2021
У Китаї створили холодильник з найнижчою температурою у світі

"Абсолютний нуль" - мінімальна температура у Всесвіті згідно сучасним науковим уявленням

Інститут фізики, що входить до складу Академії наук Китаю, розробив прототип холодильника, який забезпечує наднизьку температуру, близьку до абсолютного нуля, що є фізичною межею температури.

 

Як інформує УМ, про це повідомило Сіньхуа.

 

В інституті заявили, що розробили прототип холодильника для реалізації наднизької температури всього на 0,01 градус вище абсолютного нуля (0 за шкалою Кельвіна), який становить -273,15 градуса Цельсія.

 

Зазначається, що на відміну від традиційного холодильника, що працює з подачею рідкого гелію як допоміжного методу охолодження, прототип працює без використання рідкого гелію.

 

Він має більший внутрішній простір і більш тривалий час роботи. Також апарат більш зручний для експлуатації й обслуговування.

 

В Інституті додали, що прототип може працювати стабільно і безперервно, забезпечуючи температуру на 0,0109 градуса Цельсія вище абсолютного нуля.

 

Такі холодильники широко використовуються, зокрема у фізиці конденсованих середовищ й астрономічних дослідженнях.

 

Зі шкільної програми по фізиці всі ми маємо знати, що абсолютний нуль температури — початок відліку абсолютної температури за термодинамічною шкалою (0 «нуль» за шкалою Кельвіна). Абсолютний нуль температури на 273,16 K нижчий за температуру потрійної точки води (або на 273,15 °C нижчий за нуль температури за шкалою Цельсія).