У СБУ викликають на допит нардепів по справі «Харківських угод»

14:53, 14.07.2021
У СБУ викликають на допит нардепів по справі «Харківських угод»

Підписання горезвісних "Харківських угод" у далекому 2010 році тодішніми президентами України і Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим

Служба безпеки України викликала на допит 5 народних депутатів у так званій справі «Харківських угод».

 

Як інформує УМ, про це повідомив 14 липня речник СБУ Артем Дехтяренко.

 

«Вказані громадяни України були викликані на допит у так званій справі "Харківських угод". Як діючі народні депутати України, вони викликались через Апарат ВРУ. Більше деталей розголошувати не можемо», - заявив Дехтяренко.

 

Згідно з інформацією на сайті СБУ на допит викликали Юрія Бойка (ОПЗЖ), Віталія Борта (ОПЗЖ), Сергія Ларіна (ОПЗЖ), Ігоря Палицю (За майбутнє) і Дмитра Шпенова (позафракційний).

 

Усі вони також були нардепами у 2010 році, коли Рада ратифікувала "Харківські угоди".

 

Нардепів викликають на допит з 19 по 21 липня.

 

Нагадаємо, що в 2010 році тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, яка передбачала, що Україна фактично здає Крим в безстрокову оренду Чорноморському флоту РФ, за що Москва давала Києву 100 доларів знижки на газ.

 

На розгляд парламенту (6 скликання) ратифікація "Харківських угод" була винесена 27 квітня 2010-го, і це засідання стало одним із найскандальніших в українській історії.

 

11 березня Рада національної безпеки і оборони доручила перевірити чи було державною зрадою ратифікація 236 народними депутатами у 2010 році "Харківських угод".