РФ військовою провокацію у Балтії зірвала прес-конференцію лідерів Іспанії та Литви

16:23, 08.07.2021
РФ військовою провокацію у Балтії зірвала прес-конференцію лідерів Іспанії та Литви

Прем'єр Іспанії Педро Санчес

На військовій базі НАТО в Шауляї (Литва) 8 липня мала пройти прес-конференція лідерів Литви та Іспанії, але була зірвана у зв'язку з російською провокацією в повітрі. Під час заходу два винищувачі були підняті по тривозі, а Гітанаса Науседу і Педро Санчеса вивели з ангару.

 

Як інформує УМ, про це 8 липня повідомила щоденна іспаномовна газета El Mundo.

 

Повідомляється, що Санчес і Науседа відвідували військову базу НАТО, на якій служать 134 іспанських військових. Сигнал тривоги пролунав під час виступу одного з лідерів.

 

Сигнал Alfa означає саме серйозний інцидент, а не навчання, в результаті чого прес-конференція була перервана. Як виявилося, військова база зафіксувала непізнаний російський літак без плану польоту, і на його перехоплення підняли два винищувачі.

 

За даними джерел El Mundo, це звичайна практика російської авіації. Літак летів над Балтійським морем, але без ідентифікації та без будь-якого попереднього зв'язку з диспетчерськими вишками. У багатьох випадках ці маневри змушують коригувати повітряні маршрути цивільної авіації.

 

Також повідомляється, що у зв'язку з візитом лідерів Іспанії та Литви планувався показовий виліт винищувачів, але план польоту був змінений у зв'язку з реальною загрозою з російського боку.

 

Пізніше Санчес прокоментував інцидент, заявивши, що це є «реальним підтвердженням» важливості іспанської присутності в Балтійському регіоні.