В Україні чекають на 360 тисяч доз вакцини з Південної Кореї

15:27, 05.04.2021
В Україні чекають на 360 тисяч доз вакцини з Південної Кореї

Вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості.

У Міністерстві охорони здоров'я обіцяють наявність вакцини AstraZeneca для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою індійського препарату, і чекають від COVAX 360 тисяч доз такої вакцини з Південної Кореї.

 

Як інформує УМ, про це повідомило Міністерство охорони здоров'я України на своїй офіційній сторінці у Facebook 5 квітня близько 14 години.

 

У повідомлені сказано, що МОЗ гарантує – вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.

 

Також МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими.

 

Україна очікує в квітні на отримання у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.

 

Зауважимо, що уряд Індії тимчасово призупинив експорт вакцини AstraZeneca/Covishield, щоб задовольнити внутрішній попит.

 

А ще у МОЗ наголосили: «усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними», на відміну від вакцин різних типів.

 

Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою в Індії, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою в інших країнах.

 

За даними групи експертів, «вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними».

 

А от вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

 

Тому людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac.