Карантин: на Буковині запроваджують «червоний» рівень з 1 березня

13:52, 27.02.2021
Карантин: на Буковині запроваджують «червоний» рівень з 1 березня

Середня зайнятість усіх типів ліжок "ковідних" лікарень у Чернівецькій області складає 60%.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила запровадити "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території Чернівецької області з понеділка, 1 березня.

 

Крім цього, ще сім областей: Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільські області можуть бути переведені в "червоний" рівень епідемічної небезпеки вже найближчими днями.

 

Як повідомляє Україна молода, про це поінформував міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов у суботу.

 

«Комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 01 березня 2020 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Чернівецької області та застосувати на території Чернівецької області обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для "червоного" рівня епідемічної небезпеки», - наголошує урядовець.

 

У свою чергу, заступник міністра МОЗ, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що «червоний» рівень (з обмеженнями як під час жорсткого зимового карантину) можуть запровадити ще у семи регіонах країни.

 

"Варто відмітити, що Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільські області перебувають в помаранчевому рівні епідемічної небезпеки. Тобто ці області потенційно також можуть найближчими днями бути переведені в "червоний" рівень", - написав пан Ляшко у соцмережах.

 

Заступник міністра зауважив, що тижневі темпи зростання кількості пацієнтів у "ковідних" лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%. Щодня в ці лікарні госпіталізують на 50-60% більше пацієнтів, ніж виписують. Середня зайнятість усіх типів ліжок "ковідних" лікарень у Чернівецькій області складає 60%.

 

Нагадаємо, з 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину з розділенням областей за рівнем коронавірусної небезпеки.

 

Першою до "червоної" зони віднесли Івано-Франківську область. Додатково до звичайних обмежень "червоної" зони цей регіон закрили для транспорту.

"Червоний" рівень запроваджується, коли рівень госпіталізацій протягом останніх 3 днів на 100 тисяч населення перевищує цільовий показник у 60 осіб на 100 тисяч населення або коефіцієнт виявлення випадків інфікування протягом останніх 7 днів перевищує цільовий показник у 20%.