Справа Татарова: в НАБУ вважають втручання ОП безпрецедентним

12:59, 24.12.2020
Справа Татарова: в НАБУ вважають втручання ОП безпрецедентним

Рішення про передачу справи до СБУ було "ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП"

Офіс генпрокурора забрав справу Олега Татарова з НАБУ та передав до СБУ. Саме у четвер, 24 грудня, Татарову Вищий антикорупційний суд мав обрати запобіжний захід.

 

САП просила взяти Татарова під варту. Альтернативою мала стати застава у розмірі 10 мільйонів гривень. Однак Офіс генпрокурора забрав справу ще до початку судового засідання, про це повідомляє "Українська правда".

 

Підпис під відповідним указом поставив заступник Офісу генпрокурора Олексій Симоненко.

 

Передати справу із НАБУ до іншого правоохоронного органу Офіс генпрокурора зобов'язав Печерський райсуд Києва. Однак у НАБУ проти цього рішення. Там стверджують, розглядати їхні справи має повноваження лише Вищий антикорупційний суд.

 

У бюро заявляють, що рішення про передачу справи до СБУ було "ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42".

 

"Закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином Офіс Генерального прокурора свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо протирічить вимогам Кримінального процесуального кодексу України. Детективи НАБУ мають докази того, що заступник керівника Офісу Президента, у минулому — топпосадовець державної компанії "УкрБуд" — причетний до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

 

Ще 1 грудня, напередодні повідомлення йому про підозру, генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження та за відсутності будь-яких правових підстав, змінила групу прокурорів, що відтермінувало повідомлення про підозру посадовцю на 17 днів. Сьогодні о 12:30 Вищий антикорупційний суд України мав обрати топпосадовцю Офісу Президента запобіжний захід. З огляду на його ключову роль у корупційній схемі, слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 млн грн. Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о 9 ранку.

 

Тож, замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного, Офіс Генерального прокурора фактично встав на його особистий захист. Такі дії повністю дискредитують орган державної влади, чия діяльність має ґрунтуватися на верховенстві права, законності та справедливості, неупередженості та об’єктивності. Всім цим ОГП знехтував заради захисту чиновника, підозрюваного у корупції", - йдеться в повідомленні..

 

Як повідомляла УМ, 18 грудня в НАБУ заявили, що повідомили про підозру Татарову в хабарництві у справі про квартирах Національної гвардії.

 

Татарова підозрюють у пособництві у наданні неправомірної вигоди у вигляді паркомісця в ЖК "Артемівський" від екснардепа Максима Микитася заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Костянтину Дубоносу.

 

Вказана парковка передавалася за внесення недостовірних даних до експертизи, яку проводило ДНДЕКЦ у межах справи про заволодіння понад 81 млн грн Нацгвардії. Тоді справу розслідувала поліція і паралельно НАБУ.

 

Потім обидві справи опинилася у бюро, і детективи повідомили про підозру низці осіб, зокрема, Микитасю, екскомандувачу НГУ Юрію Аллерову та іншим.

 

Після резонансу навколо справи в НАБУ опублікували листування його фігурантів, в якій, імовірно, фігурує Татаров. А колишній співвласник Укрбуду Максим Микитась, який пішов на угоду зі слідством, підтвердив, що раніше той працював в його компанії «фахівцем зі схем».