У Ангарську придушили бунт в’язнів: триста поранених, один загиблий

20:48, 11.04.2020
У Ангарську придушили бунт в’язнів: триста поранених, один загиблий

Ув’язнені колонії суворого режиму в Ангарську порізали собі вени і підпалили кілька будівель тюрми.

Масовий бунт в’язнів спричинили украй жорсткі дій адміністрації у виправній колонії суворого режиму в місті Ангарськ Іркутської області (Сибір). Засуджені різали собі вени і підпалили кілька будівель «зони».

 

На придушення бунту адміністрація колонії викликала так званий «тюремний спецназ». Спецпризначенці вгамували бунтарів, але під час заворушень сотні людей постраждали, один в’язень був знайдений мертвим.

 

Про це повідомив російським ЗМІ уповноважений з прав людини в Іркутській області РФ Віктор Ігнатенко у суботу.

 

За його словами, 9 та 10 квітня кількадесят ув’язнених колонії суворого режиму в місті Ангарськ порізали собі вени на знак протесту проти дій адміністрації і підпалили кілька будівель тюрми. До колонії прибули спецпризначенці, які застосували силу до бунтівників. За фактом заворушень порушили кримінальну справу.

 

Тіло чоловіка 1989 року народження виявили під час розбирання завалів після пожежі, що спалахнула в ході бунту. Чоловіка знайшли повішеним, є версії як про самогубство, так і про вбивство іншими в’язнями.

 

Кілька незалежних джерел повідомляють про значну кількість поранених, за окремими повідомленнями, таких до 300. Усього у вказаній колонії утримуються понад 1200 в’язнів.

 

За словами омбудсмена, однією з можливих причин смерті ув’язненого розглядається його співпраця з адміністрацією колонії. За словами Ігнатенка, інших загиблих після бунту в колонії немає.