Політв'язень Роман Терновськоий відбув незаконне покарання у РФ, він вже в Україні

14:24, 21.08.2019
Політв'язень Роман Терновськоий відбув незаконне покарання у РФ, він вже в Україні

Український політичний в'язень Роман Терновський, засуджений за участь в забороненій в РФ організації «Правий сектор», відбув незаконне покарання у російській колонії.

 

Про це повідомляє «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля».

 

«Політв'язня Романа Терновського звільнили у зв'язку з закінченням незаконного строку ув'язнення. Зараз Роман вже в Україні, у жахливому стані прямує додому у Харківську область. Чоловік взагалі не має грошей та будь-яких інших ресурсів», — йдеться в повідомленні.

 

Первомайський райсуд Ростова-на-Дону засудив Терновського за «участь у діяльності екстремістської організації» до 2 років і 3 місяців колонії загального режиму.

 

Так, російське слідство використало як докази відео з YouTube, на яких зокрема показано, що Терновський брав участь в акції за блокаду вантажних машин з РФ в лютому 2016 року. Крім того, у квітні 2016 року в Харкові Терновський разом із однодумцями блокували з'їзд організації «Український вибір».

 

9 травня 2016 року він, за його словами, брав участь в бійці з представниками МВС України. У червні 2016 року Терновський був одним з демонстрантів, які пройшли Харковом із манекеном Путіна в труні.

Як повідомляла УМ, затриманого у Росії українця Романа Терновського засудили до 2 років і 3 місяців позбавлення волі з відбуванням у виправній колонії загального режиму нібито за причетність до діяльності забороненого на території Росії "Правого сектора".

 

Прес-секретар "Правого сектора" Артем Скоропадський у коментарі "Громадському" повідомив, що Терновський не був членом партії і вже рік учасники організації не мали з ним жодних зв’язків.

 

 Росія може видати засуджених Балуха, Гриба, Карпюка, Клиха та Кольченка Україні.