Убивство Каті Ганздюк: Дмитро Ярош не збирається «покривати» колишніх побратимів

10:46, 15.01.2019
Убивство Каті Ганздюк: Дмитро Ярош не збирається «покривати» колишніх побратимів

Дмитро Ярош каже, що в тилу добровольці часто потрапляють "у середовище, де процвітають рекет і корупція" (фото: Kurs.if)

Командувач "Української добровольчої армії", екс-керівник "Правого сектора" народний депутат Дмитро Ярош закликав дочекатися суду в справі вбитої активістки Катерини Гандзюк та запевнив, що винних не покриватиме.
 
Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".
 
Стосовно ситуації з трагічною загибеллю активістки Катерини Гандзюк, у чиєму вбивстві обґрунтовано підозрюються колишні бійці АТО, Ярош вказав наступне:
 
"По Херсону і Гандзюк мені зателефонував генерал-лейтенант Кононенко з СБУ. Я дав вказівку всім своїм хлопцям максимально сприяти слідству. Про все інше ми будемо говорити після судового рішення. Ми надали повне сприяння по справі Гандзюк. Вони прилетіли к нам на базу "вертушкою", почали слідчі дії і так далі". 
 
На запитання, чи буде він захищати своїх колишніх побратимів, Ярош сказав:
 
"Будь-яка структура, і УДА в тому числі, - зліпок суспільства. У нас, повірте, зібрані не найідеальніші люди. Є хлопці з відсидками, кого тільки немає".
 
Він додав, що коли він з комбатами тримає хлопців у "єжових рукавицях", то "люди працюють у правильному напрямку". 
 
"Як тільки йдуть у тил, починається безгрошів’я, якісь звинувачення… Виправдати це неможливо. Треба карати, безумовно, з точки зору закону. Інших відповідей не може бути", - наголосив лідер УДА.
 
За словами Яроша, випадків, коли він захищав своїх, і вони були винними, не було. 
 
"Нікого не збираюсь прикривати, якщо людина свідомо йде на злочин. Ми маємо можливість найняти адвокатів, юридична допомога - будь ласка. Кожна людина має право на захист. Хай доводить свою невинуватість".
 
Очільник УДА розповів також про своє знайомство з ветераном АТО Сергієм Торбіним, якого слідство називає організатором замаху на Гандзюк, що призвів до смерті активістки:
 
"Він був командиром розвідроти. Що він за людина? На війні це - герой. Взимку, коли вже падав ДАП, він у Пісках цілу роту з 93-ї бригади вивів з такого, що потім командир роти, він поранений був, приїхав на колясці до мене в госпіталі, де я також поранений лежав, та дякував за Торбіна".
 
Ярош зазначив, що воліє коментувати всі ці речі після суду. 
 
"Не хочу звинувачувати. Також не хочу виправдовувати всіх цих людей", - резюмував він.
 
На запитання, чому доволі часто члени "Правого сектора" та УДА потрапляють у центр скандалів, пов’язаних із рейдерством, рекетом, розборками на регіональному рівні, Ярош відповів:
 
"Як на мене, український народ занадто ідеалізував добровольчий рух. Так, у багатьох питаннях є за що. Але треба враховувати, що добровольці - живі люди. Вони можуть без перебільшення героїчно воювати. Але коли випадають із системи, виходять на "вільні хліба", часто потрапляють у середовище, де процвітають рекет, корупція і всі інші речі".
 
Як відомо, в організації та скоєнні нападу на Катерину Гандзюк слідство підозрює 5 учасників АТО, що воювали в складі 5-го окремого батальйону УДА.