У московському СІЗО катують Івана Яцкіна - адвокат

09:48, 26.02.2021
У московському СІЗО катують Івана Яцкіна - адвокат

Івана Яцкіна звинувачують начебто в "держзраді"

Українця Івана Яцкіна утримують у московському СІЗО за начебто "держзраду". Адвокат в'язня Кремля розповів про випадки катування його підзахисного.

 

Як інформує УМ, про це написала у телеграм Людмили Денісової.

 

Під час зустрічі адвокат Микола Полозов розповів уповноваженій Верховної Ради з прав людини про грубе порушення прав його підзахисного, українця Івана Яцкіна, якого утримують у московському СІЗО "Лефортово".

 

Захисник зазначив, що днями працівники СІЗО тримали громадянина України приблизно годину на морозі -14 градусів без сезонного одягу та взуття.

 

У результаті це завдало шкоди здоров'ю Яцкіна. Полозов припускає, що, ймовірно, його підзахисний отримав обмороження нижніх кінцівок, однак точно можна буде сказати тільки після обстеження лікарем.

 

Але слідчий і керівництво установи проігнорували потребу в екстреному медичному обстеженні.

 

Крім того, адвокат розповів, що таку поведінку працівників СІЗО "Лефортово" викликало те, що українець напередодні одягнув футболку з українською символікою.


Уповноважена з прав людини України зазначила, що такі дії прирівнюють до катувань та нелюдського поводження і порушують статтю 17 Мінімальних стандартних правил поводження із в'язнями, а також статті Європейської конвенції з прав людини.

 

Про це Денісова має намір проінформувати Верховного комісара ООН із прав людини та інших європейських колег. Денісова також звернулась до Уповноваженої з прав людини в Росії з вимогою терміновою відреагувати на ситуацію з Іваном Яцкіним.

 

Адвокат Полозов також виступив зі зверненням до Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити відповідні заходи реагування з поновлення прав Івана Яцкіна, а також невідкладно надати йому медичну допомогу.

 

Російські спецслужби у жовтні 2019 року затримали й таємно вивезли з окупованого Криму Івана Яцкіна. Чоловіка звинуватили начебто в "держзраді", мовляв він "шпигував на користь України". Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.