Карантин не скасовує Великдень – ПЦУ

21:39, 15.04.2020
Карантин не скасовує Великдень – ПЦУ

Вперше у храмах Православної Церкви України звершуватимуться великодні богослужіння без присутності мирян. (Фото ПЦУ)

Православна церква України на чолі з предстоятелем, митрополитом Епіфанієм  закликала вірян у зв'язку із карантином долучитись до спільної молитви під час онлайн-трансляцій Великодніх богослужінь.

 

Як повідомляє «Україна молода», ПЦУ транслюватиме богослужіння на своїх офіційних сторінках у Facebook та на YouTube.

 

«Карантин не скасовує Великдень, не робить цей день менш значним у нашому житті, проте він вносить певні корективи у його відзначення. Вперше у храмах Православної Церкви України звершуватимуться великодні богослужіння без велелюдної та особистої присутності мирян. Проте ви зможете долучитись до спільної молитви завдяки онлайн-трансляціям богослужінь на наших офіційних сторінках у Facebook та на YouTube-каналі», - наголошують у помісній українській церкві.

 

Духівництво ПЦУ також наголошує: «Важливо, перебуваючи вдома, уважно слухати богослужіння і звершувати молитву перед іконою, перебуваючи у домі наче у храмі, дотримуватись звичайних правил участі у церковному богослужінні».

 

Великодні страви, наголошують у ПЦУ, також не будуть спільно освячуватись у храмах та на прихрамовій території, аби не створювати масові скупчення людей.

 

Лише у малих населених пунктах, селах та селищах міського типу, допускається освячення великодніх кошиків біля місць проживання – на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням «соціальної дистанції». Дозволяється освячення страв у місцях їхнього виробництва та продажу. Якщо ж хтось не встиг придбати саме освячену паску, то можна самостійно її окропити освяченою водою, додали у ПЦУ.

 

Як зазначили в Православній церкві, плащаниця цьогоріч буде винесена, однак буде вшановуватись без цілувань. Обнесення Плащаниці навколо храму дозволяється лише тим, хто бере участь у богослужінні, з дотриманням «соціальної дистанції».