Україна не допустить мілітаризації Чорного моря – Зеленський

12:59, 04.07.2021
Україна не допустить мілітаризації Чорного моря – Зеленський

Володимир Зеленський на урочистостях з нагоди Дня ВМС України у Одесі. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський вважає, що навчання Сі Бриз-2021 показують, що Україна не допустить ні обмеження свободи судноплавства в Чорному морі, ні узурпації суверенного права як морської прибережної держави.

 

Як повідомляє Україна молода, про це Зеленський заявив на урочистостях з нагоди Дня ВМС України у Одесі в неділю.

 

За його словами, міжнародні військові навчання демонструють єдність України і західних партнерів у протистоянні військовим загрозам, які посилюються в Чорноморському регіоні в зв'язку з агресивними діями РФ.

 

«Це показує всім нашу непохитність у відстоюванні норм, принципів міжнародного права, це показує всім, що ми не допустимо обмеження свободи судноплавства в Чорному морі і узурпації суверенного права України як морської прибережної держави», - сказав глава держави.

 

Він додав, що навчання Сі-Бриз-2021 - наймасштабніші за всю історію їх існування.

 

"В тій чи іншій ролі в них, крім України та США, беруть участь Великобританія, Туреччина, Німеччина, Франція, Грузія, Румунія, Болгарія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Канада, Австралія, Ізраїль, Італія, Данія, Швеція, ОАЕ Японія, багато-багато наших партнерів, друзів країн-членів Альянсу", - заявив Зеленський.

 

І зауважив, що ці навчання є черговим випробуванням для українських військових моряків на сумісність з найкращими флотами світу і перевіркою якості їх дій у складі багатонаціонального з'єднання, наголосив президент.

 

 

Зеленський зазначив, що головним в навчаннях є захист моря і приморських областей України.

 

Глава держави також повідомив, що власний військовий корабель Україна отримає наприкінці 2023 року. Також очікується поставка турецьких безпілотників Bayraktar.

 

Будівництво судна вже розпочали в Туреччині, а його добудова буде проводитися в Україні.

 

"Наші турецькі друзі активно підтримують і розвиток корабельного складу ВМС України. Перший корпус нашого сучасного корвета вже закладено в Туреччині і буде добудований в Україні до кінця 2023", - сказав Зеленський під час виступу в Одесі.

 

Водночас, турецькі безпілотники Bayraktar передадуть українській морській авіації.

 

"Успішним є рух щодо посилення нашої морської авіації. Ми очікуємо вже незабаром отримати сучасні та ефективні безтілесні літальні апарати Bayraktar", - сказав президент.