ЄС планує заборонити розрахунки готівкою на суму понад 10 тисяч євро

18:56, 10.05.2021
ЄС планує заборонити розрахунки готівкою на суму понад 10 тисяч євро

У ЄС встановлять верхню межу в 10 тисяч євро готівкою.

Єврокомісія внесе пропозицію про заборону готівкових розрахунків на суму у понад 10 тисяч євро в рамках боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом.

 

Як інформує Україна молода, про це заявила комісарка ЄС з питань фінансових послуг Майред Макгіннесс в інтерв'ю німецькому виданню Süddeutsche Zeitung.

 

Зокрема, єврокомісарка наголосила: "Ми говоримо про верхню межу в 10 тисяч євро. Доволі важко носити таку суму при собі готівкою. Більшість людей так не робить".

 

Припис про обмеження суми готівкових розрахунків міститься у пропозиціях зі зміни законодавства про боротьбу з відмиванням коштів, які Єврокомісія планує представити у липні.

 

Пані Макгіннесс додала, що має намір за підтримки держав-членів ЄС створити європейське відомство для боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму.

 

Цей орган повинен мати вагомі повноваження та напряму здійснювати нагляд за політикою із боротьби з відмиванням коштів певних великих банків.

 

Зауважимо, що Єврокомісія вперше заявила про наміри створити новий панєвропейський регулятор та підготувати єдині для усіх членів ЄС правила у боротьбі з відмиванням коштів ще рік тому.