Стратегічний нафтопровід України повернуто у державну власність

00:44, 03.04.2021
Стратегічний нафтопровід України повернуто у державну власність

Втрачено 400 км нафтопроводу «Самара-Західний напрямок».

У власність держави повернули стратегічний нафтопровід «Самара-Західний напрямок», так звану «трубу Медведчука», частину якого було знищено ще у 2017-2019 роках.

 

Як інформує УМ, про це заявив президент України Володимир Зеленський. 

 

Очільник держави пригрозив диверсантам, причетним до знищення нафтопроводу:

 

«На виконання рішення РНБО від 19 лютого відбулось поверення стратегічного нафтопроводу, незаконно відчуженого у держави. У процесі передачі виявилось, що протягом 17-19 років було знищено майже 400 км нафтопроводу. Це диверсія, наслідком якої будуть кримінальні справи та кримінальна відповідальність. Причетним до цього особам скажу коротко цитатою з відомої комедії: «Ваше дело – труба», – зазначив президент України.

 

Нагадаємо, що у лютому суд наклав арешт на частину «труби Медведчука» і заборонив розпорядження, відчуження та користування об’єктами і лінійними ділянками, які безпосередньо задіяні в забезпеченні виробничої діяльності ділянки магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок». До цього було оголошено підозру експерту, яка сприяла виведенню нафтопроводу з державної власності.

 

НАК «Нафтогаз» готовий експлуатувати українську ділянку нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», який після арешту передали агентству АРМА.